SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Případové studie
  3. EPB TestFactory – laboratoř životnostních zkoušek ve společnosti ZF Group v Jablonci nad Nisou.

EPB TestFactory – laboratoř životnostních zkoušek ve společnosti ZF Group v Jablonci nad Nisou.

Pomohli jsme rozšířit portfolio testovaní! V prvním prosincovém týdnu roku 2019 proběhlo v areálu ZF Group Jablonec nad Nisou slavnostní otevření zrekonstruované zkušebny.

Náš partner, společnost ZF Group.

Náš obchodní partner, společnost ZF Group, je jedním z největších dodavatelů pro automobilový průmysl na světě. ZF na trhu působí již celých 100 let. V Jabloneckém závodě, se kterým úzce spolupracujeme v oblasti testování, se náš partner zabývá vývojem a výrobou diskových brzd, mechanických ručních brzd, elektrických parkovacích brzd, předních diskových brzd, elektrických a mechanických aktuátorů pro osobní automobily.

V roce 2015 převzala společnost ZF celosvětového výrobce pasivních a aktivních bezpečnostních prvků, společnost TRW Automotive. Spojením ZF a TRW Automotive vznikla silná globální společnost, jejímž cílem je posouvat hranice v oblasti autonomního řízení automobilů.

A co si budeme povídat. Pro oblast autonomních vozidel je bezpečnost na prvním místě. Proto je třeba neustále dané komponenty testovat a ověřovat. K tomu je potřeba velkého množství nejrůznějšího testovacího a zkušebního vybavení.

Bezpečnost a kvalita automobilových komponent.

Toho jsou si ve společnosti ZF Group vědomi, a tak v prvním prosincovém týdnu roku 2019 proběhlo v areálu ZF Group Jablonec nad Nisou slavnostní otevření zrekonstruované budovy E4, nově nesoucí pojmenování EPB TestFactory.

Po zhruba rok trvající přestavbě celého objektu mohli pracovníci přestěhovat nové i starší vybaveni do své zcela nové zkušebny. Tato zkušebna a laboratoř je určena pro kompletní otestovaní třmenu EPB.

Díky nové zkušebně odpadá nutnost posílat testované vzorky do externích pracovišť, jiných poboček ZF, nebo do komerčních laboratoří. Tím náš partner docílí v následující letech nemalých úspor a zvýšeni vlastní efektivity v oblasti vývoje svých produktů.

https://kaitrade.cz/media/studies/zf/img-8970.jpg

V Jablonci jsme tak nově mimo životnostních zkoušek EPB rozšířili naše portfolio testovaní o enviromentální zkoušky na vibračních stolicích, zkoušky v teplotně šokových komorách a také v ostřikových komorách“, uvedl Ing. Petr Černý.

Kaitrade a Holab se podílí na úsilí o bezpečnost automobilů.

Jsme rádi, že jsme mohli asistovat při realizaci nové zkušebny. Z našich produktů jsou ve zkušebně používány teplotně šokové komory, teplotní komory, klimatické komory, klimatické komory pro vibrační zařízení, ostřikové komory, vše od našeho partnera, společnosti Weisstechnik. Dále jsme úspěšně pro řízení vibračních zařízení implementovali kontroléry VR9508 od společnosti VibrationResearch.

Tím se i my v Kaitrade nepřímo podílíme na bezpečnosti automobilů. A jsme za to rádi! 

Poptávkový
formulář

Mohlo by Vás zajímat