SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zajímavosti
  3. Návrat k seminářům . . . konečně! Část I. Enviromentální testování

Návrat k seminářům . . . konečně! Část I. Enviromentální testování

Po dlouhé „výluce“ jsme se letos na začátku podzimu konečně dočkali odborného semináře firem KAITRADE a HOLAB. Tato nucená pauza byla delší jak dva roky, a tak byly znát již nějaké abstinenční příznaky. Návrat to byl velkolepý. Potvrzuje to celková účast čítající 125 lidí! Skeptici na začátku prorokovali menší čísla, optimisté tušili, že to bude velkolepý návrat. Srdečně děkujeme za Vaši účast. Bez Vás by to opravdu nešlo, a to není pouhá fráze.

Seminář se tradičně konal na moravském území, a to v srdci Beskyd, na Soláni.  Ve výšce 816 m n.m. nás okouzlující dřevěná stavba přivítala s otevřenou náručí a nejen tím… přítomní vědí.

Konferenční sál nám svou dokonalou řezbářskou výzdobou připomněl, že každé dílo má svůj čas a své místo. Že by paralela se současnou e-mobilitou? Ta byla ostatně hlavním tématem semináře, který se zaobíral především testováním Li-Ion baterií a povětrnostních vlivů za pomoci klimatických a teplotních komor firmy Weiss Technik GmbH a zařízením simulujícím vliv slunečního záření od firmy Atlas Material Testing Technology GmbH.

Lukáš Kovárník (fa ALTRAN a.s. – Hořice) přispěl zajímavou přednáškou během níž nás seznámil s reálnými následky tzv. thermal runaway Li-Ion systémů.

Lukáš Kislinger (fa Robert Bosch, spol. s r.o. – České Budějovice) nás uvedl do světa vodíků a palivových článků a prezentoval nám jiný pohled na e-pohon.  

https://kaitrade.cz/media/obrazek2.jpg

Domenik Ludewig (fa. Weiss Technik GmbH) nám představil problematiku bezpečnostních prvků aplikovatelnou na současné klimatické a teplotní komory včetně nové generace ClimeEvent C2 za účelem dodržení směrnice EUCAR, popř. direktivy ATEX (99/92 EC).

Testováním hadic chladících systémů včetně jejich porovnání v případě spalovacích a elektrických motorů se ve svém příspěvku zabýval Roman Dlabaja (Institut pro testování a certifikaci, a.s.).

S tématem sluneční simulace nás tradičně přišel seznámit Michal Kalík (fa. Atlas Material Testing Technology GmbH), tentokrát přidal i zajímavé téma simulace vlivu germicidních lamp na degradaci materiálů.

Nechyběla přednáška firmy DYNA-MESS Prüfsysteme GmbH na téma dynamického namáhání pomocí jednoúčelových přístrojů.

Milan Janouch (fa Elga Lab Water) se ponořil do problematiky výroby demineralizované vody, nezbytné molekuly pro zvlhčování testovacích prostor klimatických a teplotních komor a zařízení pro sluneční simulaci.

Na závěr nám kolega Petr Jaroš (fa HOLAB, spol. s r.o.) připomněl, že i kvalitní testovací přístroj potřebuje pravidelnou péči dobře naladěného servisního technika . . . pokračování v II. části. 

https://kaitrade.cz/media/obrazek3.jpg

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality