SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zajímavosti
  3. Spojení partnerů do nové společnosti Weiss Technik GmbH.

Spojení partnerů do nové společnosti Weiss Technik GmbH.

Společnosti Weiss Umwelttechnik GmbH a Vötsch Industrietechnik GmbH se spojily v dubnu 2021 a dovršily tak celý proces fúze. Vzniká tak nová společnost Weiss Technik GmbH.

Ve vztahu k našim partnerům a zákazníkům se nic nezmění. Kontaktní osoby, nabídka produktů a všechny služby zůstávají nezměněny. Nadále je firma Weiss Technik GmbH na trhu České a Slovenské republiky zastupována firmami KAITRADE spol. s r.o. a JD Dvořák spol. s r.o. 

Obě společnosti Weiss Umwelttechnik GmbH a Vötsch Industrietechnik GmbH patří mezi nejvýznamnější výrobce zařízení pro simulaci prostředí. V reálu společnost Weiss Umwelttechnik GmbH převzala společnost Vötsch Industrietechnik GmbH již v roce 1995, ale obě společnosti zůstaly provozně a formálně nezávislé. V průběhu let se Weiss Umwelttechnik GmbH a Vötsch Industrietechnik GmbH stále více přibližovaly a změna názvu znamená formální završení celého procesu fúze.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/weiss-technik/weiss-tovarna.jpg

Obě lokality Reiskirchen (pro Weiss Umwelttechnik) a Balingen (pro Vötsch Industrietechnik) zůstávají zachovány.

Weiss Umwelttechnik GmbH (1956 - 2016)

Od samého začátku se Karl Weiss zaměřil na nové nápady a inovace. Začalo to celé kufrem. S jeho kompaktním „Hygro-rekordérem“, elektrickým analyzátorem vlhkosti, díky kterému bylo možné měření provést rychle a spolehlivě. I dnes Weiss Technik roste s novými nápady, které uspokojí potřeby zákazníků a neustále rozšiřuje portfolio prostřednictvím strategických akvizic a vlastního vývoje. Dnes je areál společnosti v Německém městě Reiskirchen centrem pro speciální zkušební zařízení.

Vötsch Industrietechnik GmbH (1929 - 2019)

Před 90 lety Ernst Vötsch založil v Berlíně svoji společnost pro výrobu chlazených displejů. V té době nikdo netušil, že tak pokládá základ pro jedinečnou značku, která je oprávněně nazývána vynálezcem simulace okolního prostředí. Dnes je areál společnosti v Německém městě Balingen centrem pro standardní zkušební zařízení.

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality