SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zajímavosti
  3. Předpolarizované mikrofony pro testování hluku EV - nový 1/4" model 378A08

Předpolarizované mikrofony pro testování hluku EV - nový 1/4" model 378A08

Přesný mikrofon je již dlouho považován za základní nástroj v automobilovém průmyslu pro zachycení a korekci hluku způsobeného procesy motoru a hnacích soustav, jakož i hluku kabiny a hluku komponentů. Jelikož popularita elektrických vozů (EV) roste, akustické testování se vyvinulo tak, aby řešilo jejich jedinečné zvukové vlastnosti s mikrofony s lepším rozlišením, nižšími hladinami hluku a širšími frekvenčními odezvami. K uspokojení potřeb aplikací EV musí být mikrofony schopny měřit pod 15 dBA s extrémně vysokým stupněm přesnosti. Typicky jsou takové profesionální mikrofony spojeny se sestavami sestávajícími z vysoce nákladných sedmikolíkových kabelů a napájecích zdrojů 200 V.

V roce 2015 PCB Piezotronics změnil způsob testování hluku EV s modelem 378A04 – prvním ½” předpolarizovaným, IEC 61094 kompatibilním mikrofonem v průmyslu, schopným měřit až 6,5 dBA. Tento "mikrofon" je ve skutečnosti samostatný systém sestávající z prémiového ICP mikrofonu s vysokou citlivostí a nízkošumového předzesilovače s vestavěným filtrem, který umožňuje, aby odpověď ve volném poli zůstala plochá v širokém frekvenčním rozsahu.

Před vydáním 378A04 dominovaly dvě základní technologie trhu měřicích mikrofonů: externě polarizované (200V) kondenzátorové mikrofony a samopolarizované – také nazývané předpolarizované (0V) - mikrofony. Předpolarizovaná konstrukce přišla ve vysoce kvalitním stylu kondenzátoru nebo levného elektretového designu. Teprve nyní s designem modelu PCB 378A04 byla předpolarizovaná technologie neschopná dosáhnout 200V externě polarizovaného designu na specifikacích nízké hlučnosti – low-noise.

PCB přišlo s technologií nabíjení backplate, procesem zmírňujícím stres stárnutí a vysoce citlivými designy ve formě modelu 378A04 – předpolarizovaným kondenzátorovým mikrofonem. Ten poskytuje mnoho výhod oproti základním elektretovým designům, zejména pokud jde o hladinu hluku, fázi, dynamický rozsah, enviromentální schopnosti a stabilitu. Rovněž nabízejí low-noise možnosti jako dražší 200V alternativy.

Nový design byl schopen dosáhnout, respektive přesáhnout specifikace 200V externě polarizovaného mikrofonu, za nižší náklady na kanál ve srovnání se staršími 200V provedeními a umožnil uživatelům nahradit drahé 200V napájecí zdroje, s buď 2-20mA dodávkami konstantního proudu nebo zařízením na zpracování signálu .

Navíc, namísto sedmikolíkových kabelů, mohou být spárovány s levnými koaxiálními kabely a 10-32, SMB nebo BNC konektory, které jsou standardem v testovacím průmyslu. Tyto možnosti umožňují bezproblémovou zaměnitelnost s akcelerometry kompatibilními s ICP, snímači síly, napětí a tlaku.

S vícekanálovým napájením mohou inženýři provádět vibrace a akustické testy v rámci téhož nastavení, další čas snížení času testu a snížení počátečních investičních nákladů.

Původní model PCB 378A04 určil designové trendy v akustickém senzorovém průmyslu. Dnes PCB disponuje patentovanou technologií ICP, kterou používají všichni výrobci předpolarizovaných mikrofonů v souladu s IEC 61094-4 (0V). Model si zachovává dobrou pověst pro svou užitečnost při testování systémů EV díky širokému frekvenčnímu rozsahu od 5 Hz do 20 000 Hz (± 4 dB) a jeho typicky extrémně nízké hladině hluku 5,5 dB(A). Takové nízké hladiny hluku jsou obvykle vyhrazeny pro mikrofony s většími membránami, s nevýhodou snížení frekvence amplitudového omezení as prostorovými omezeními.

Systém vyžaduje minimálně 4 mA a má citlivost 450 mV/Pa. Všechny PCB mikrofony jsou dodávány v provedení TEDS.

Aktuálně přichází nový model 378A08 v 1/4" provedení.

https://kaitrade.cz/media/produkty/pcb/378a08.png

Nový 378A08 nabízí specifikaci nejnižší hlučnosti (25 dBA) v rámci naší nejmenší série mikrofonů o průměru ¼" (6 mm). Nízkoprofilový předpolarizovaný mikrofon je sladěn se systémem předzesilovače. 378A08 je mikrofon s volným polem (FF), který je polích: volné pole, difúzní pole (nazývané také náhodný dopad) a tlaková pole, přesněji než senzor s větší hmotností.

Rádi vám zpracujeme nabídku či poradíme s výběrem vhodného mikrofonu, kontaktujte nás.

 

 

 

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality