SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zajímavosti
  3. Chladivo R-469A, pod obchodním označením WT69, získalo další významné ocenění!

Chladivo R-469A, pod obchodním označením WT69, získalo další významné ocenění!

Náš partner, společnost Weiss Umwelttechnik, získala za své inovativní chladivo R-469A "Německé inovační ocenění pro rok 2020". Nové chladivo je ideální ekologická alternativa ke staršímu chladivu R-23, poškozujícímu při úniku do atmosféry významným způsobem klima naší planety.

Weiss Umwelttechnik svým přístupem tak významně přispívá k ochraně životního prostředí a klimatu, vysvětlila porota. Je pozoruhodné, že Weiss Umwelttechnik není chemický gigant, ale spíše středně velká společnost pro vývoj a výrobu testovacích a laboratorních systémů pro simulaci vlivů okolního prostředí. Díky tomu je výsledek vývoje takové společnosti ještě působivější.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/produktove-prispevky/wt69/german-innovation-award-2020-header.jpg

Celkově bylo předloženo více než 700 inovací do soutěže, včetně inovací od takových průmyslových gigantů jako jsou SAP, Evonic, L'ORÉAL a Continental. Německou cenou za inovace oceňuje „Rada pro design průkopnické a udržitelné inovace“.

Zvláštností chladiva R-469A je to, že dokáže ochladit až na teplotu -70 °C a stále splňuje požadavky směrnic EU, protože uvolňuje až o 90 procent méně skleníkových plynů než jiná dnes používaná alternativní chladiva. Chladivo R-469A se mimo jiné používá v systémech simulace okolního prostředí pro testování kvality výrobků. Tyto systémy dodává společnost Kaitrade v České a Slovenské republice. Až dosud byly chladicí systémy schopny dosáhnout pomocí staršího chladiva R-23 extrémně nízké teploty i pod -40 ° C. Starší R-23 má však při úniku do atmosféry obrovský potenciál pro globální oteplování a je tedy povolen pro používání pouze v rámci přechodného nařízení v EU, a to do roku 2030.

Weiss Umwelttechnik prodává své chladivo s označením R-469A pod obchodní značkou WT69. Společnost již převedla polovinu svého vlastního portfolia výrobků právě na použití s novým chladivem. I my v Kaitrade již dodáváme zkušební zařízení naplněná tímto inovativním a oceněným chladivem. Toto inovativní chladivo R-469A, tedy WT69, je pro uživatele také k dispozici samostatně, nezávisle na dodávkách klimatických komor a zkušebního zařízení.

Více o společnosti Weiss Umwelttechnik

Pod heslem „Vyzkoušejte to. Zahřejte to. Ochlaďte to.“, společnost Weiss Umwelttechnik nabízí řešení, která se používají po celém světě ve výzkumu a vývoji, jakož i při výrobě produktů a při zabezpečování kvality těchto produktů. Silná a promyšlená organizace distribuce a servisu zařízení s 22 společnostmi ve 40 pobočkách v 15 zemích zajišťuje optimální zákaznickou podporu a zaručuje vysoký stupeň provozní bezpečnosti. Značka WeissTechnik® zahrnuje individuální řešení pro simulaci prostředí, řešení pro čisté prostory, řešení pro klimatické inženýrství a také pro odvlhčování vzduchu.

Weiss Klimatechnik poskytuje spolehlivá řešení klimatizací tam, kde jsou vyžadovány optimální klimatické podmínky pro člověka i strojní vybavení, například v průmyslových výrobních procesech, čistých místnostech a měřicích místnostech, nemocnicích, mobilních operačních stanech nebo v oblastech informačních a telekomunikačních technologií. Jako jeden z předních poskytovatelů profesionálních čistých prostor a klimatizačních systémů vám poskytne efektivní a energeticky úsporná řešení a podpoří vás odbornými znalostmi od plánování až po realizaci vašich projektů. Společnost Weiss Umwelttechnik je součástí skupiny Schunk Group se sídlem v Heuchelheimu poblíž Giessenu.

Schunk Group

Skupina Schunk je globálně fungující technologická společnost se strukturou globální obchodní jednotky. Společnost je předním dodavatelem výrobků vyrobených z high-tech materiálů, jako je uhlík, technická keramika a slinutý kov, dále strojů a systémů od simulace prostředí a klimatizace, až po ultrazvukové svařování a optické stroje. Skupina Schunk má více než 9,100 zaměstnanců ve 29 zemích a v roce 2019 dosáhla obratu 1,35 miliardy EUR.

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality