SK CZ
 1. Domovská stránka
 2. Aktuality a zajímavosti
 3. Analyzátor vibrací lidského těla HVM200. Pohlídejte si zdraví svých zaměstnanců.

Analyzátor vibrací lidského těla HVM200. Pohlídejte si zdraví svých zaměstnanců.

Vibrace rukou i celého těla mohou být významným zdrojem rizika zranění na pracovišti. Nadměrná zátěž může způsobit mnoho zdravotních problémů, a proto si doporučujeme zjistit bezpečnost konkrétního nářadí pro daného uživatele pomocí měřiče vibrací HVM200.

Vibrace rukou i celého těla mohou být významným zdrojem rizika zranění na pracovišti. Účinek na lidské tělo závisí na velikosti vibrací, frekvenčním obsahu a délce expozice. Nadměrná zátěž může způsobit mnoho problémů, od onemocnění drobných cév rukou až po problémy s dolní částí zad, krkem a rameny. Vibrace vyskytující se na pracovištích, jako jsou zubní ordinace, důlní provozy, staveniště, průmyslové závody a další, je proto třeba brát vážně. Výrobci nářadí a zařízení mohou zveřejňovat hodnoty vibrací, ale v praxi se vibrace, kterým je uživatel vystaven, mohou značně lišit v závislosti na stavu nářadí, příslušenství nářadí (např. vrtáků), typu pracovního povrchu, poloze nebo technice pracovníka nebo jiných faktorech. Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda je konkrétní nářadí pro daného uživatele v dané situaci bezpečné, je změřit vibrace pomocí malého robustního měřiče se zabudovanou Wi-Fi HVM200.

VLASTNOSTI

 • ovládání a prohlížení dat z mobilní aplikace (Android™ nebo Apple iOS)
 • Vyměnitelná paměťová karta micro SD
 • USB 2.0 a Wi-Fi
 • Vyměnitelná lithiová baterie
 • splňuje normu ISO 8041:2005
 • Tři měřicí kanály

APLIKACE

 • Měření vibrací na ruce podle ISO 5349
 • Měření celého těla podle ISO 5349
 • Obecné měření vibrací

BEZPEČNOST PRACOVNÍKŮ A TESTOVÁNÍ PRODUKTŮ

Tento tříkanálový měříč zahrnuje metriky a frekvenční vážení potřebné k měření vibrací člověka a splňuje požadavky normy ISO 8041: 2005. Je navíc navržen tak, aby měřil podle norem ISO 2631-1, 2 & 5 a ISO 5349 na podporu mezních hodnot (TLV) Americké konference vládních průmyslových hygieniků (ACGIH) a směrnice 2002/44 / ES. Díky tomu je HVM200 ideální volbou jako přístroj používaný k prokázání shody s celosvětovými požadavky a předpisy týkajících se lidských vibrací.

OKTÁVOVÉ FILTRY 1/1 A 1/3 (VOLITELNÉ)

Určete frekvenční obsah měřených úrovní vibrací pomocí konfigurace HVM200 s volitelnými filtry 1/1 a 1/3 oktávy (0,5 Hz až 2000 Hz a 0,4 Hz až 2500 Hz), které vyhovují normě IEC 61260 třídy 1. Data lze poté přenášet pro účely hlášení nebo další analýzy pomocí rozhraní USB, Wi-Fi nebo vyměnitelné paměťové karty micro SD.

ZAZNAMENÁNÍ DAT V ČASOVÉM ROZPĚTÍ (VOLITELNÉ)

Protože HVM200 podporuje velkou vyměnitelnou paměť micro SD (až 32 GB), je nyní možné ukládat a archivovat časová data pro všechny tři kanály. Data jsou uložena ve 24bitovém formátu a soubory lze číst pomocí nástrojů, jako je Matlab® nebo GNU Octave pro další zpracování.

BEZDRÁTOVÉ MOBILNÍ ROZHRANÍ - PŘIPOJENÍ ZALOŽENÉ NA APLIKACI 

Váš chytrý telefon nebo jiné přenosné elektronické zařízení se nyní může stát klávesnicí a displejem pro HVM200 pomocí naší aplikace pro chytré telefony a tablety pro ovládání a zobrazování dat. Ve výchozím nastavení je zařízení HVM200 nakonfigurováno tak, aby poskytovalo vlastní síť prostřednictvím hotspotu, čímž je zajištěno, že máte vždy k dispozici síť. Se zařízením HVM200 můžete komunikovat prostřednictvím připojením telefonu k hotspotu HVM200. Případně lze HVM200 nakonfigurovat jako součást existující sítě Wi-Fi, která automaticky vyhledá nakonfigurované sítě a připojí se k nim. Po připojení mobilního zařízení ke stejné síti aplikace automaticky vyhledá všechna zařízení HVM200 v místní síti a umožní jejich ovládání a zobrazení výsledků. Stáhněte si aplikaci LD Atlas™ zdarma - je k dispozici na Google Play™ a Apple App Store®.

 • Správa nastavení přístrojů
 • Spouštění a zastavování měření
 • prohlížení dat s výjimkou dat 1/1 a 1/3 oktávy
 • Správa připojení Wi-Fi
 • Kalibrujte a zkontrolujte kalibraci
 • Prohlížejte si soubory
 • Naplánujte měření
https://kaitrade.cz/media/aktuality/produktove-prispevky/hvm200/unnamed.jpg

LD G4 UTILITY: SOFTWARE PRO REPORTING A ANALÝZU

LD G4 Utility Model SWW-G4-HVM pro PC podporuje HVM200 a umožňuje připojení, ovládání, stahování a prohlížení dat z více zařízení současně. Zobrazte si data graficky a ve formátu tabulky, generujte zprávy a snadno je exportujte ve formátu Excel® pro další analýzu dat. Pomocí softwaru LD G4 s aktivovanou možností HVM můžete graficky upravovat data a software automaticky přepočítá metriky na základě vašich vstupů a poskytne analýzu "Co kdyby".

 • Nastavení a ovládání přístroje
 • Stahování dat (HVM100 nebo HVM200)
 • Zobrazení časové historie v tabulce nebo grafu 
  formátech
 • Provádění "what-if" analýzy úpravou dat a přepočítání výsledků
 • Tisk zpráv s výslednými metrikami
 • Exportování dat a archivy

SADA ROZVOJE SOFTWARU

Pokud potřebujete naprogramovat vlastní software nebo integrovat HVM200 do stávajícího softwaru, nabízíme sadu pro vývoj softwaru (SDK), která vám usnadní vývoj. Rozhraní API HVM200 je založeno na protokolech http, html a JSON, takže příkazy a odpovědi jsou prosté texty a jsou vysoce přenositelné, což značně usnadňuje vývoj softwaru. K dispozici je také knihovna DLL s rozhraním API v jazyce C-sharp. SDK, aby bylo možné přistupovat k datům v souborech.

UKÁZKA MĚŘENÍ

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat zde.

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality