V případové studii, o kterou se s Vámi chceme podělit, výzkumníci z IUSTI-CNRS 7343 laboratoře univerzity v Aix-Marseille použili šokovou trubici na vygenerování tlakové vlny nad strukturou se zapuštěnou dutinou. Cílem experimentu bylo studium chování tlakové vlny uvnitř dutiny.
Výzkumníci si stěžovali, že výstupní signál jejich piezoelektrického tlakového snímače (značku neuvedeme) vykazoval "zvláštní chování". Věřili, že to bylo spíše z důvodů vibrací struktury, než fluktuací uvnitř dutiny, kterou chtěli měřit. Výsledkem bylo, že nevěděli, co vlastně měřili.
Rešení Endevco
Kvůli prostorovým omezením a předpokládanému tlakovému rozsahu byl dopoučený model 5807C. Snímač byl namontovaný přes strukturu do dutiny.
Byly vygenerované nové tlakové vlny za účelem prostudování jejich chování uvnitř dutiny.
Výsledky
Výsledky jasně demonstrují, že tlakový snímač Endevco je méně citlivý vůči vibracím než dříve použitý piezoelektrický tlakový senzor. Tyto výsledky také ilustrují, že signál modelu 8507C má méně šumu. Zoom (obrázek vpravo) jasně dokazuje, že jiný tlakový senzor sbíral signál už před tlakovou vlnou.
Výzkumníci potvrdili, že byli velmi potěšení výsledky a objednali si další kusy pro budoucí experimenty.
Závěr
Tento případ zřetelně ilustruje nízkou citlivost Endevco tlakových senzorů vůči vibracím, zrychlení a šoku. Tato charakteristika, v kombinaci s jejich rozměry, potvrzuje, že tlakové snímače Endevco jsou ideální pro drsné aplikace, jakými jsou například výbuch a nárazy, šokové vlny či testování airbagů.