SK CZ
 1. Domovská stránka
 2. Výrobci
 3. Ascott Analytical Equipment Limited

Ascott Analytical Equipment Limited

Společnost Ascott je již mnoho let na špičce v oblasti konstrukce zkušebních komor a jejich nejnovější produkt je ztělesněním inovace vedené zákazníkem, která spojuje výkon s technickou dokonalostí.

Základní informace

Společnost Ascott Analytical Equipment byla založena před více než 30 lety jako specializovaný výrobce korozních zkušebních komor. Ascott je dnes jedním z předních světových dodavatelů komor na solnou mlhu a cyklických korozních komor. Podnikání je zcela zaměřeno na zařízení pro korozní zkoušky, nevyrábí nic jiného, a to jim poskytuje takovou míru odbornosti, jíž se konkurence nemůže rovnat.

Sídlí v Tamworthu (Velká Británie), kde se všechny jejich komory vyrábějí, a vyváží se odsud do všech koutů světa, přičemž v roce 2017 získali za svůj exportní úspěch tři ocenění.

Nejnovější řada korozních komor ztělesňuje inovace vedené zákazníkem a spojuje výkon a technickou dokonalost. Vytváření a kontrola korozního klimatu nikdy nebyly náročnější. Vývoj nových materiálů a povrchových úprav plus rostoucí očekávání uživatelů dává vzniknout stále přísnějším testům. To je naše silná stránka. Dovolte jejich odborným znalostem, aby vás ujistily, že volba komory Ascott zajistí, že vaše testování bude přesné, vyhovující a opakovatelné.

Vybavení firmy Ascott je technickou špičkou ve světě, ale jsou hrdí i na to, že nabízí vynikající poměr ceny a kvality; pokud hledáte řešení pro své požadavky na korozní zkoušky, neotálejte a kontaktujte nás ještě dnes.

Webové stránky výrobce

Korozní komory s britskou duší

Solné komory od firmy ASCOTT umožňují reprodukovatelné korozní a kondenzační zkoušky dle národních a mezinárodních norem, jakými jsou např. DIN, IEC, ČSN apod. Tato vysoce kvalitní zařízení o objemech od 120 do 2600 litrů, nebo i více, dokáží bez problému napodobit prostředí, které se vyskytuje např. v přímořských oblastech nebo při zimním provozu vozidel. Zkoušení výrobků v takto tvrdých podmínkách optimalizuje jejich odolnost proti mořské soli a solnému posypu na vozovkách.
Lze zkoušet i s neutrálními solnými roztoky (NSS), popř. za kyselého prostředí pomocí kyseliny octové (ASS) či za přítomnosti chloridu mědnatého (CASS).
V neposlední řadě lze simulovat i tzv. kyselé deště (SO2), známý Kesternich test.

https://kaitrade.cz/media/produkty/atmosfar-corosion-test-chamber/atomsfarcanopy-red.jpg


Základní informace

Komory se vyznačují velmi dobrou ergonomií. Díky nízké hraně zkušebního prostoru je manipulace se vzorky velice komfortní. Ovládání je intuitivní a dostupné také v českém jazyce.
Překryt zkušebního prostoru je ovládán pneumaticky a je garantem těsnosti a bezpečnosti obsluhy. Před každým otevřením je provedený nucený výplach zkušebního prostoru čerstvým vzduchem a odsátí solných výparů.
Pozorovací okénko je standardem a umožnuje nahlédnout do zkušebního prostoru bez nutnosti jeho otevírání.
Zařízení lze ovládat na dálku (i bezdrátově) pomocí intuitivního softwaru, který bude  již brzy kompatibilní se SW SIMPATI. 
ASCOTT korozní komory se dělí na: 

 • kondenzační komory (řada ALPHA),
 • korozní komory (řady standard iS a premium iP) i pro cyklické zkouškydostupné i ve skříňovém provedení,
 • cyklické komory s chladícím agregátem (řada ATMOSFÄR) umožňující testovat i v minusových teplotách (např. dle PV1209)!
https://kaitrade.cz/media/produkty/cyclic-corrosion-test-cct-chambers/cc2000ip-fire-extingusihers.jpg


Použití produktu

Korozní komory ASCOTT se vyrábí v několika typech dle náročnosti testů, a to od simulace jednoduchého kondenzačního, solného prostředí až po cyklické zkoušky složené např. z následujících testů: 

 • solný test (např. dle DIN EN ISO 9227 – DIN 50 021),
 • kondenzační test (např. dle DIN EN ISO 6270-2 – DIN 50 017 a EN ISO 6988 – DIN 50 018),
 • zkoušky normálním klimatem DIN 50 014, Odst.5, prostorová teplota,
 • test střídavého klimatu (např. dle PV 1210 či VDA 621-415),
 • test zmrazením (např. dle VDA 233-102).
https://kaitrade.cz/media/produkty/alpha/alpha-sp1000.jpg

Youtube kanál společnosti Ascott můžete nalézt zde.


Nenašli jste Váš test v seznamu? Kontaktujte nás, prosím.

Sortiment a technologie