SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zajímavosti
  3. Weisstechnik ShockEvent D – nový koncept teplotně šokové komory.

Weisstechnik ShockEvent D – nový koncept teplotně šokové komory.

S novou Damper Shock komorou rozšiřuje náš partner, společnost Weisstechnik, své portfolio komor pro testování vzorků pomocí teplotních šoků. Nová zkušební komora ze série ShockEvent D je navržena pro testování zkušebních vzorků, které jsou citlivé na vibrace nebo které jsou pod napětím. Díky novému stacionárnímu konceptu této komory mohou být vzorky napojeny na složitější kabeláže.

Zajímavou vlastností konceptu této komory je právě stacionární testovací prostor. V komorách nad a pod zkušebním prostorem se vytváří horký a studený vzduch s regulovanou teplotou. Prostřednictvím správně navržených průduchů s klapkami může být vzduch veden ke zkušebním vzorkům.

Takto navržený koncept je zcela rozdílný od vertikálních teplotně šokových zkušebních komor, které známe z aplikací našich dlouholetých zákazníků, například v automotive, letectví nebo v dopravní technice. U nového konceptu stacionární teplotně šokové komory nejsou zkušební vzorky umístěny v pojízdném zkušebním koši, jak tomu je u "klasických" šokových komor.

U zmíněných "klasických" šokových komor se pohyblivý koš se vzorkem pohybuje mezi studenou zónou v dolní části komory a teplou zónou v horní části komory. Tím je možné teplotně šokově namáhat vzorky. Při vlastním pohybu koše ale vznikají malé vibrace, což není vhodné pro testování vibračně citlivých vzorků. Dále je u tohoto "klasického" konceptu občas problematické spravovat složitější kabeláže.

Nový koncept stacionární teplotně šokové komory - Damper Shock

https://kaitrade.cz/media/aktuality/produktove-prispevky/damper-shock-shockevent-d/snimek-obrazovky-2021-02-18-094154.png

Splnění požadavků na nízké vibrace

Damper Shock koncept od Weisstechnik (statická zkušební šoková komora) je ideální pro testování různých měřicích technologií, senzorů citlivých na vibrace, stejně tak i pro zkušební vzorky pod napětím, které mají být podrobeny rázovému teplotnímu zatížení bez dalších možných vlivů. Díky inovativnímu konceptu, komora ShockEvent D splňuje požadavky na standardizované teplotní zátěžové testy, předepsané například v normách JASO D-014-4 a EIAJ ED-2513B, MIL-STD-883H a 202G.

Jednoduché vedení kabelů do vnitřku komory

Nová zkušební komora byla navíc navržena jako dvou, až tří zónový teplotně šokový tester, který umožňuje proudění okolního vzduchu dovnitř zkušebního prostoru. Tím poskytuje větší flexibilitu pro různé zkušební požadavky. Další výhodou stacionární zkušební komory je jednoduché vedení kabeláže pro měřicí zařízení. Kabely jsou v testovacím prostoru nehybné a nepohybují se, na rozdíl od „konvenčních“ modelů teplotně šokových komor.

Navrženo i pro velké laboratoře a oddělení kvality

S vnějšími rozměry 1970x1595x1765 mm je zkušební komora využívána i vývojovými laboratořemi a odděleními kvality ve výrobních halách. Objem zkušebního prostoru je 210 litrů s rozměry 700x500x600mm. Konstrukce komory umožňuje maximální zatížení zkušebními vzorky o hmotnosti až 100 kg. Damper Shock komoru lze snadno připojit k jiným testovacím komorám do větších zkušebních celků a provozovat pomocí oblíbeného ovládacího softwaru S!MPATI.

Jak je tomu s chladivy u této komory?

Weisstechnik dodává Damper Shock komory s chladivem R-23 nebo s novým R-469A, který je nositelem německé ceny za inovaci. Díky tomu si můžete být jisti, že budete mít toto zařízení ve shodě s Evropskou legislativou. Díky těmto chladivům a kvalitním komponentám dosahují komory v testovacím prostoru teplot od -65°C až do +200°C. A to bez omezení v dlouhodobém kontinuálním provozu.

Zkušební komora bude prodávána tzv. ze skladu, což znamená dostatečné zásoby pro zájemce, tím pádem očekáváme krátké dodací lhůty. V případě zájmu je náš tým odborníků připraven konzultovat vhodnost tohoto řešení u vás v provozovně.

Budeme rádi, když nás kontaktujete.

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality