SK CZ
 1. Domovská stránka
 2. Aktuality a zajímavosti
 3. Pracovní stanice WeissTechnik nejenom pro farmaceutické, chemické a biologické laboratoře.

Pracovní stanice WeissTechnik nejenom pro farmaceutické, chemické a biologické laboratoře.

Chemické, biologické a farmaceutické společnosti, různé laboratoře, výzkumná oddělení, systémoví inženýři a výrobci medicínských technologií musí každý den plnit přísná bezpečnostní opatření. Nejenom v době pandemie Covid-19, ale v jakékoliv době. Zaměstnanci takových společností musí být chráněni proti škodlivým výparům, aerosolu v ovzduší, prachovým částicím a mikroorganismům.

Inovativní pracovní stanice WeissTechnik v našem sortimentu jsou vhodnou volbou pro takové aplikace. Zařízení odpovídají náročným technickým, funkčním, ergonomickým a ekonomickým požadavkům uživatelů.

Naše laboratorní a systémové pracovní stanice odpovídají legislativním požadavkům a standardům. V nabídce naleznete produktové portfolio zařízení od standardizovaných, až po velmi speciální. Všechny produktové řady jsou adaptovány na individuální požadavky zákazníků, a jsou tak vhodné pro široké spektrum aktivit a úkonů, například:

 • vyprazdňování a naplňování
 • rafinaci a vzorkování v jednotlivých laboratořích
 • potěr medicínských a technických produktů
 • forenzní ověřování důkazů
 • aplikace ​​skládání elektronických komponentů citlivých na prach v běžných provozech.

Systém WIBObarrier®

https://kaitrade.cz/media/aktuality/wibobarrier-2.png

Systémové stanice WIBObarrier® byly speciálně vyvinuty pro pracovní aplikace, kdy se vyžaduje stabilní ochrana a vysoký stupeň kvality čistého vzduchu. Aplikace jsou například: naplňování a přesouvání, vážení a vzorkování aktivních farmaceutických ingrediencí, mytí, čištění, rafinace a další. Inovativní bezpečná pracovní stanice funguje na principu tří manipulačních zón. Výstupní tryska s čistým vzduchem integrovaná v oblasti předního krytu zařízení zajišťuje stálou zábranu, který chrání zaměstnance, produkty i okolní prostředí.

Bezpečné pracovní stanice WIBOjekt®

https://kaitrade.cz/media/aktuality/wibojekt2.png

Systémové stanice WIBOjekt® bychom rozdělili na základní dvě řady. Na řadu EB pro průmysl a typ EL pro laboratoře, které potřebují splňovat normu DIN EN 14175. Důležitými faktory pro zmíněné pracovní stanice je vysoká úroveň ochrany personálu a efektivní ergonomické použití. Všechny systémové stanice tak nabízejí bezpečnostní i ekonomickou efektivitu. Unikátností stanic je jednoznačně důmyslný tok vzduchu, který zajišťuje vytvoření stabilní zábrany, která odděluje pracovní prostor od okolního prostředí. Tato vzduchová bariéra zajišťuje zachycení škodlivých substancí a jejich nasměrování do odtahového zařízení k další filtraci. Proudové trysky jsou vzájemně sladěny z pohledu konfigurace, tvaru, směru, rychlosti průtoku a množství vzduchu.

WIBO Isolator®

https://kaitrade.cz/media/aktuality/wibo-isoaltor-2.png

Zařízení WIBO Isolator® jsou používány v situacích, kdy musí být vytvořena kontrolována atmosféra, izolovaná od zbylých oblasti. Kromě toho tyto stanice zajišťují optimální ochranu pro manipulované předměty i zaměstnance. V závislosti na oblasti použití jsou izolátory provozovány ve dvou možných režimech, s negativním tlakem pro ochranu obsluhy a okolí zařízení, nebo jsou provozovány s přetlakem na maximální ochranu produktů uvnitř.

SteriEvent® sterilizace a dezinfekce

https://kaitrade.cz/media/aktuality/sterievent.jpg

Zařízení SteriEvent® jsou vhodná pro aplikace, chcete-li rychle, bezpečně a nákladově efektivní cestou sterilizovat vzorky nebo výrobky. Zařízení nabízejí proces sterilizace suchým teplem. Jedná se tak o zajímavou alternativu k ostatním existujícím procesům v různých odvětví průmyslu. V našem případě se pro proces sterilizace používá pouze horký vzduch. Sterilizace při vysokých teplotách dělá použití jiných technologií, například dezinfekčních chemikálií, zbytečným. Tato cesta může přinášet vysokou ekonomickou efektivitu.

WIBOclean® proplachové systémy

https://kaitrade.cz/media/aktuality/wiboclean.png

WIBOclean® jsou ideální zařízení pro dezinfekci lidi před zahájením a po ukončení činností ve specializovaných zařízení. Jednotlivé modely produktové řady využívají různé principy dekontaminace, od ventilovaných proplachových pasáží se vzdušnou sprchou s aktivním čištěním, až po specializované dekontaminační proplachy.

Pro jaká odvětví jsou tato zmíněná zařízení vhodná především?

 • Chemický průmysl
 • Farmaceutický průmysl
 • Letectví a kosmonautika
 • Biologický průmysl
 • Potravinářský průmysl


Dodací termín těchto přístrojů je 2-4 týdny (v době publikace aktuality). Pokud vás jednotlivé produktové řady zaujaly, obraťte se na naše odborníky ZDE a rádi Vám poskytneme více informací.

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality