SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zajímavosti
  3. Den na dráze s vozy Porsche. Aneb, jak nasbírat zkušební data přímo v terénu.

Den na dráze s vozy Porsche. Aneb, jak nasbírat zkušební data přímo v terénu.

Vibrační data sesbíraná v průběhu zkoušek v poli poskytují důležitý pohled na otázky spolehlivosti a výkonnosti. Nicméně získat vhodná data není vůbec snadné. Výzva začíná již s nastavením konfigurace sběru dat, kdy například zařízení pro sběr dat potřebuje porozumět charakteristice snímače zrychlení (akcelerometru), spolu s rozsáhlým manuálním procesem.

Testování v poli je vždy výzva.

Po nastavení konfigurace, sběr kontrolovaných a monitorovaných dat v poli vytvoří další soubor výzev. Problémy totiž nemusí být odhaleny do ukončení zkoušky. Naopak mohou být odhaleny až poté, co jsou data opětovně prozkoumávány v laboratoři. To znamená nutné opětovné vykonání zkoušky. Mohou se také objevit sekce se zvláštními hodnotami, které vzbudí pochyby inženýrů o přesnosti všech dat. 

Dalším běžným problémem při sběru dat v poli je jejich správné formátování tak, aby hladce pracovala s analyzačním softwarem. Špatně naformátovaná data sice pravděpodobně mohou pracovat s vaším softwarem, nicméně znamená to čas a námahu navíc, což má tak vliv i na rozvrhy a rozpočty. 

ObserVR1000 od Vibration Research na závodní dráze.

ObserVR1000 reprezentuje novou generaci technologie pro sběr dat z pole a jejich analýzu. Je kompaktní, navržen pro mobilní použití, s baterií, s integrovanou SD kartou pro sběr dat a s váhou pouze 1,5 kg. Zkušební konfigurace až do 16 kanálů, je nastavená s použitím chytrého telefonu nebo tabletu přes bezdrátové připojení.

Po nastavení si uživatelé mohou vybrat, zdali chtějí monitorovat a řídit zkoušky bezdrátově, anebo je chtějí nechat běžet autonomně. AutoTEDS funkce automaticky detekuje a konfiguruje senzory, eliminuje chyby při nastavení a redukuje čas nastavení.

Efektivita testování a monitorování v poli je podporována množstvím přidružených funkcí, jako je přidání mikrofonu pro mluvené poznámky do nahrávky nebo GPS rozhraní pro přidání informace o lokalitě.

Po sesbírání dat, mohou být soubory přesunuty do jakéhokoliv Windows PC pro jejich následné zpracování a analýzu pomocí ObserVIEW softwaru. Vyvinut ve spojení s ObserVR1000, může ObserVIEW zpracovat časové průběhy, vyrobit FFT, PSD a další grafy, a poté upravit obsah těchto grafů. Nato může data vyexportovat v různých formátech a generovat reporty na míru.

ObserVR1000 a těsně integrovaný ObserVIEW software přináší novou úroveň sofistikované technologie pro sběr vibračních dat. Jsou snadno ovladatelné, vysoce přesné a extrémně spolehlivé, a budou tak přínosem pro testování vašich produktů.

Náš partner Vibration Research měl možnost vyzkoušet nahrávání v Porsche GT4. Tady je video, jak vše probíhalo. 

Produkty a řešení, které nabízíme

Poptávkový
formulář

Další aktuality