Trubkové pece

Trubka%20mal%C3%A1

Díky své jedinečné konstrukci, kdy ohřev materiálu probíhá v uzavřené trubce, kterou je snadné evakuovat nebo inertizovat, jsou trubkové pece ideálním zařízením pro výzkumná pracoviště.

V naší nabídce jsou trubkové pece v ucelené řadě velikostí. Od malých stolních zařízení, představujících ekonomicky výhodné řešení pro malou pec pro teploty až 1300°C. Přes střední velikost, schopnou dosahovat až 1800°C. Až po veliké pece, s mnoha možnostmi dovybavení a modifikací.

Trubkové pece jsou ve výrobním programu Nabertherm tradiční produkt, kterému rozumíme a neustále ho vyvíjíme a přizpůsobujeme novým požadavkům. Jsme proto schopni nabídnout ideální řešení pro jakoukoli poptávku.

Pro Vaši představu uvádíme několik aplikací, pro které se trubkové pece hodí:

  • Vysoušení sypkých nebo granulovaných materiálů
  • Díky nabízeným vakuovým a inertizačním systémům lze trubkovou pec využívat i pro procesy ohřevu ve vakuu, nebo atmosféře inertního či naopak agresivního (korozivního) plynu. Vzhledem k tomu že atmosféra je udržována jen v uzavřené trubce, jedná se o spolehlivou a přitom levnou alternativu klasickým pecím.
  • Lze u nich snadno oddělit zóny a dosáhnout tak několikastupňového ohřevu
  • Vhodné pro aplikace vyžadující prudký nárůst / rychlé dosažení teploty

Rozdělení trubkových pecí:

  • Kompaktní trubkové pece – malé laboratorní pece s trubkami o průměru 3 cm a délce 20cm
  • Pece kompaktních až středních rozměrů s možností doplnění o vakuový, nebo inertizační systém
  • Trubkové pece se stativem – ideální zařízení pro laboratoře. Umožňují volitelné nastavení úhlu trubky, včetně jejího úplného sejmutí ze stativu a provozu samostatně. Určené pro teploty až 1500°C a průměr trubek 30/50 mm
  • Velké trubkové pece potom nabízejí, mimo výše popsaného, možnost naklápění trubky, její kontinuální otáčení, dovybavení o zásobník s šnekovým podavačem a mohou být vybaveny i PLC řízením SIEMENS

 

Galerie

Poptávkový formulář

Odpovíme vám do 24 hodin. Pondělí - Pátek do 16:00
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Zpracovávám...